ArgoUML

özgür uml diagramı çizim programı

ArgoUML Nedir?

ArgoUML, java tabanlı yazılmış uml diyagramı çizmenize olanak sağlayan ve bu diyagramınıza uygun kod üreten araç. Tüm uml diyagramları için destek içerir.

Eclipse Public License (EPL) 1.0  ile lisanslanmıştır. http://argouml.tigris.org/source/browse/argouml/trunk/src/ buradan kaynak kodlarını inceleyebilirsiniz.

.zargo uzantılı dosyalar üretir. Son sürümü 80,000 den fazla indirilmiştir.  Kısa süre kullandım, oldukça memnun kaldım. Tavsiye ederim.

ArgoUML Hangi Yazılım Dillerine Destek Vermektedir?

Birçok yazılım diline destek vermektedir. Java, C ++, java, sql, ruby yazılım dillerine destek vermektedir. Aynı zamanda veritabanı tasarımı da yapabilirsiniz argoUML ile.

 

ArgoUML Hangi İşletim Sistemlerini Destekliyor?

ArgoUML gnu linux dağıtımlarını, unix tabanlı işletim sistemlerini ve windows tabanlı işletim sistemlerini desteklemektedir.

ArgoUML’in tüm sürümlerine http://argouml-downloads.tigris.org buradan erişebilirsiniz.

 

Bağış Yapın!

Türk kullanıcıların en büyük sorumsuzluğu bu bağış yapma konusu. Böyle güzel projelere bağış yapın! Kullandığınızda, memnun kaldığınızda bütçeniz doğrultusunda 1 dolar da olsa bağış yapmayı unutmayın. Bu bağışlarınızı emin olun ki proje için kullanacaklardır.

Yoksa aç gözlü firmaların eline mecbur bırakılırsınız!

Sorular kısmından konu ile ilgili soruları sorabilirsiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir